Väikesed muudatused, mis loevad: Šveitsi César Ritzi kolledžid saavad Green Globe’i sertifikaadi

2018 08 08 crcs honey harvest workshop 4 of 15 1 1

See on ametlik: Šveitsi César Ritzi kolledžid on saanud esimeseks kõrgkooliks maailmas, mille on sertifitseerinud Green Globe, mis on jätkusuutlikkuse kõrgeim standard.

Pärast selle eesmärgi seadmist 2019. aastal on loominguline mõtlemine, töökus ja innovatsioonivaim viinud kooli jätkusuutlikkuse suunas paljude praktiliste muudatusteni. Siin on mõned näited. Täieliku jätkusuutlikkuse juhtimise kava saab alla laadida siit.

Õpilaste teadlikkuse tõstmine bioloogilisest mitmekesisusest

Ülikoolilinnakusse on paigaldatud mesitarud ja kohalikule mesinikule Romain Petitcolinile on usaldatud meie 250’000 mesilase heaolu tagamine. See on aastaringne tegevus ning mesilaste arenguks on vaja erilist tähelepanu ja hoolt. Õpilased osalevad töötoas, et paremini mõista selle väikese putuka elu ja seda, kuidas me nende ellujäämisest sõltume. Lisaks sellele, et aidata kaasa Le Bouvereti ökosüsteemi säilitamisele, saavad õpilased ja töötajad iga-aastase saagikoristuse ajal maitsvat mett maitsta.

Uus viis läheneda ostmisele

Tuli kehtestada terviklik jätkusuutlik ostupoliitika, mis arvestab majanduslikke, keskkonnaalaseid ja ühiskondlikke tegureid.
Poliitika keskmes on:

  • Vähendage üldist tarbimist ja üleminekut toodetele, millel on vähenenud toote elutsükli mõju.
  • Toetada kooli oma pühendumust vähendada ja kompenseerida meie elektrienergia, vee ja kasvuhoonegaaside heitkoguseid.
  • Mõelge eseme üldisele maksumusele, mitte ainult lühiajalisele finantsvõimekusele.

Peamine eesmärk on saada osa kaupadest ja teenustest, millel on pikaajaline hinna ja kvaliteedi suhe, eelistades kohalike ettevõtete toetamist kohaliku majanduse elavdamiseks. Kaupade hankimine peab vastama ka teatavatele eetikanormidele, tagades, et börsidel ei oleks erapoolikust ega altkäemaksu.

Iga kord, kui raha kulutate, hääletate sellise maailma poolt, mida soovite.
/Anna Lappe.

Uus viis ressursside ja rajatiste haldamiseks

Juhtkond pidi vaatama, kuidas majandatakse selliseid ressursse nagu vesi elekter ja gaas. Näiteks vee osas paigaldati aeraatorid kõigile ülikoolilinnaku segistitele, vähendades veevoolu. Teine näide jätkusuutlikust praktikast on kasutada tilguti niisutamist meie maa jaoks, mis on üle 90% tõhusam kui teised niisutusmeetodid. See on nõlvade istutamisel kõige sobivam kastmismeetod ja aitab seetõttu veetarbimist minimeerida.

Kuigi silmapiiril on suuremaid tehnilisi projekte, mis on suunatud gaasile ja elektrile, saab selliseid väiksemaid muudatusi hõlpsasti teha ja need on suurepäraseks lähtepunktiks.

sustainable science

Uus mõtteviis

Kõik need praktilised muudatused on otsustava tähtsusega. Kuid Green Globe’i sertifikaat on midagi enamat.
Abidekaan Sylvana Navarro, kes mängis sertifitseerimisteel võtmerolli, juhib tähelepanu sellele, et „mis tegelikult muudab, on mõtteviisi muutus ja põhimõtteline muutus kooli sisestruktuuris.

Tuli koostada ja rakendada uusi põhimõtteid ning töötajaid tuleb pidevalt koolitada ja meelde tuletada meie uut mõtteviisi. Koolipoliitika muutmine on jätkusuutliku juhtimise tavade jaoks oluline.

Aga jällegi, see on midagi enamat.

Šveitsi César Ritzi kolledžid koolitavad ka külalislahkustööstuse tulevasi edukaid ja loeb see, mida neile õpetatakse. Iga termin hõlmab nüüd külalisloenguid jätkusuutlikkuse kohta mitmes valdkonnas. Kuna ülemaailmsel turismil on üks suurimaid mõjusid keskkonnale, on ülioluline meie õpilaste harimine.

Keskseks on saanud õpilaste aitamine teadvustada ja mõista oma valikute mõju keskkonnale.
Õppekava eesmärk on ühendada keskkonnateemad ettevõtluse ja innovatsiooniga. Näiteks mikroökonoomika tundides uuritakse ringmajanduse mõistet, mis on selles distsipliinis tohutu ja trendikas teema ning mille eesmärk on luua kõigile huvigruppidele kasulikke olukordi. Näiteks Jätkusuutliku Teaduse kursusel saavad õpilased teada looduslikest puhastusvahenditest ja nende valmistamisest.

Uued perspektiivid

Ülemaailmne pandeemia on toonud kaasa toidutarbimise kasvu, kuna üliõpilased käivad kursustel veebis ja sellest tulenevalt on ühekordsete pakendite hulk suurenenud.

Seetõttu on ülikoolilinna taaskasutuse algatustest saanud prioriteet. Kommunikatsioonikampaaniate eesmärk on tõsta teadlikkust jäätmete üldise vähendamise kohta. Erilist tähelepanu pööratakse restoranides ja kohvikutes asuvatele toidujäätmetele, kuna need kogub kokku kolmanda osapoole tarnija ja muundatakse biokütuseks.

Kui üliõpilased lõpetamisel teavad ja mõistavad oma mõju keskkonnale, saavad nad rakendada jätkusuutlikku poliitikat oma ettevõtetes ja nende alma materi poolt ellu viidud muudatused pulbitsevad paratamatult väljapoole.

Ja ikkagi püüavad Šveitsi César Ritzi kolledžid teha rohkem.

Selle sertifikaadi saamine pole lõpp, vaid põhimõtteliselt millegi algus.
/Sylvana Navarro

Mis edasi?

Kool on juba hakanud Šveitsis bioloogilise mitmekesisuse kaitsel muul viisil osalema, uurides partnerluse loomist L’Association pour la Sauvegarde du Lémaniga ja loodusliku looduse säilitamisele pühendunud ühinguga COR. Kooli taga asuv mets oleks potentsiaalne koht linnupesa paigaldamiseks, mis aitaks kaasa piirkonna ohustatud liikide mitmekesisusele ja asustusele.

Kui Šveitsi César Ritzi kolledžid on loonud aluse ja esimesed sõnad teoks muutnud, on lootus, et ka teised ülikoolilinnakud ja koolid järgivad eeskuju.

Kui temalt küsiti, mille üle ta selle reisi üle kõige uhkem oli, tsiteeris Sylvana lihtsalt Walt Disney’t:

“Alustamiseks tasub lõpeta rääkimine ja hakata tegema.”