Rootsi koolipartnerid koos SEG-iga uue karjääriga seotud programmi käivitamiseks

sigtuna
Vasakult: Jon Halligan (VIE education), Carina Nilsson (vd ja SSHL direktor), Christina Peters (IBCP koordinaator), Carl Palmlund (Royal Park Stockholm), Levi Kritikos (SEG), Damian Bacchoo (VIE education). Foto: Anette Brandt, SSHL’i kommunikaator .

Swiss Education Group (SEG) ja VIE Education on teinud koostööd ühe Rootsi mainekama kooliga, et käivitada uus rahvusvaheline bakalaureuseõppe karjääriga seotud programm (International Baccalaureate Career-related Programme – IBCP). Sigtunaskolan Humanistiska Läroverket (SSHL) on taotlenud luba saada Rootsi teiseks kooliks, kes pakub ranget äri- ja hotellimajanduse IBCP-d.

“Oleme uue programmi üle väga põnevil. Meie jaoks on selle kujundamine koos ekspertidega suurepärane võimalus. Vajame, et noored oleksid innovaatilised ja näeksid uusi võimalusi, sest külalislahkustööstus elab läbi tohutute muutuste perioodi. Programm pakub üliõpilastele suurepärase võimaluse arendada valdkonnapõhiseid oskusi ja olla osa sellest, mida me kutsume “külalislahkuse taaskäivitamiseks,” ütleb Christina Peters, SSHLi IBCP koordinaator.

SEG-i sertifitseeritud programmi edukas läbimine annab õpilastele otse sissepääsu César Ritz Colleges Switzerland või krediiti, et kandideerida teise rahvusvaheliselt tuntud kooli juurde, mis on SEG-i osa. SSHL programmis hakkab César Ritz Colleges Switzerland koolides korraldama külalisloenguid, töötubasid ning õppevisiite Šveitsi õpilastele.

“See on ideaalne täiendus ärijuhtimise DP (Diplomiprogramm) puhtalt akadeemilistele uuringutele,” ütleb Christina. “Õpilased võivad eeldada, et klassiruumis tunneb end kui reaalses töömaailmas ja vastupidi, tööstus jõuab klassiruumi.”

„Töötuse puudujäägi” täitmine

Koostöö ühine eesmärk on kiirendada õpilaste karjääri hotellinduses, selgitab õppekava kujundava VIE Educationi koolidirektor Jon Halligan. Andes üliõpilastele vajalikud valdkonnaga seotud oskused ja pädevused, on nad paremini varustatud nii kõrghariduse kui ka edaspidise elu jaoks.

“Seal on palju kursusi, mis on üsna üldised, kuid me tundsime, et see ei olnud piisavalt hea selleks, mida me tahtsime teha. Me paneme tugevama aluse, mis tagab õpilastele haridusliku turvalisuse ja kiirendab nende teed oma karjäärile,” ütleb Jon.

Ta lisab, et uues programmis ühendatakse IB-diplomi akadeemiline rangus muudes kvalifikatsioonides leiduva erialase õppimise ja rakendamisega. Ainulaadne õppekava ehitatakse põhiprogrammi ümber, mis toimib tugipunktina, et need kaks elementi kokku viia ja tagada nende asjakohasus ja sidusus.

“See teebki SSHL-i karjääriprogrammi väga eriliseks. Sellel on tööstus, sellel on ülikool ja sellel on kool. Nad on kokku tulnud, et teha see täiuslik trifecta,” ütleb Jon.

Tööstuse seose tugevdamine programmiga on juhtiv hotellikett Royal Park, mis pakub SSHL-ile külalisõppejõude ja praktikakohti. Ettevõtte Conscious Luxury Hotel Group ja Destination Royal Park tegevdirektor Carl Palmlund on kogu protsessi vältel tegutsenud nõustajana, tagamaks, et programm vastaks reaalsusele, millega tööstus täna kokku puutub.

“Tööstust on tõesti rängalt tabatud ja see on nii haridustöötajatele kui ka üliõpilastele suurepärane võimalus hakata keskenduma uuele külalislahkusele,” ütleb Carl. “Kogu tööstus vajab ümbermõtestamist ja me peame keskenduma tuleviku juhtide loomisele. Ma arvan, et programmil on selleks hea positsioon.”

“SSHL on selleks ideaalne”

César Ritz Colleges Switzerland dekaani Max Beheshti jaoks tõotab partnerlus helget tulevikku nii César Ritz Colleges Switzerland kui ka külalislahkuse tööstusele tervikuna. COVID-19 on laastanud sektori, jättes paljud tööstuse töötajad töötuks ja sundides palju rohkem loobuma külalislahkusest üldse.

Max ennustab, et paari aasta jooksul jätkub nõudlus kvalifitseeritud külalislahkuse spetsialistide järele ja ta on kindel, et SSHL-i õpilastel on täiuslik profiil selle tühimiku täitmiseks.

“Mul oli rõõm pakkuda mõnele SSHL-i üliõpilasele veebiseminari mitu nädalat tagasi. Õpilased tundsid end rahvusvaheliselt, nad olid valmis suhtlema ja ei olnud selle pärast häbelikud ning tundsid end näljasena – mis on tänapäeval väga oluline. Nägin, et nad sobivad ideaalselt meie tegevusega; loodame aidata neil kiirendada oma tipptaset ja saada tulevasteks juhtideks. “

Esimesest päevast alates topeltkraadist, mida pakutakse koostöös Washingtoni osariigi ülikooliga, on üliõpilased suunatud karjäärijärgse hariduse visualiseerimisele. Paljud läbivad juhtimispraktika programme, mis aitavad neil mõne aasta jooksul tipptasemel töökohtadele jõuda.

“Nad kipuvad külalislahkuse maailmas kinni pidama ülemaailmsetest kaubamärkidest, kuid võiksid jätkata karjääri igas valdkonnas, kus on oluline mõista kliendikogemust,” ütleb Max. “Me ei taha, et nad lihtsalt töö leiaksid, vaid tahame, et nad ärkaksid igal hommikul ja ütleksid “ma armastan seda, mida ma teen.”

 

Küsimuste või lisateabe saamiseks võtke palun ühendust Levi Kritikosega aadressil [email protected]

* VIE Education, VIE Academy ja Montreux International School kuuluvad täielikult Oriental Education SA-le.

 

 

 

 

 

logo crcs partners swedish schools