Edu disainis külaliste vastuvõtmise valdkonna kaudu

Kuidas külaliste vastuvõtmise valdkond andis sellele vilistlasele lootustandva disainikarjääri. Intervjuu Pascale Mülleriga

Mis oli teie SHMS-s veedetud aja tipphetk?

Sotsiaalses mõttes oli see kohtumine inimestega üle kogu maailma. Nüüd on mul sõpru Uus-Meremaal, Hongkongi erihalduspiirkonnas, USA-s, kogu Euroopas ja Aafrikas.

Akadeemilises mõttes oli see meie viimase projekti jaoks hotelli kujundamine. See projekt oli tegelikult kogu meie külaliste vastuvõtmise valdkonna ja disainiteadmiste “ühendamine”, et luua midagi ainulaadset. Projekti jaoks saime kliendi lühikirjelduse, milles täpsustati sihtrühma, korruste, ruumide arvu ja nii edasi, täpselt nagu see oleks tegelikus olukorras disainibüroos. Antud teabe piires võisime vabalt oma ideid arendada, nagu soovisime.

Olin kütkestatud sellest, kui erinevad olid iga kontseptsioon, kuigi kõik alustasid sama ülesandega.

pascale muller hospitality design management graduation

Millist karjääritoetust te saite õpingute ajal?

Praktikabüroost oli palju abi, kus oli kombineeritud üks-ühele juhendamine, seminarid ja kursused CV kirjutamise, isikliku esitluse ning intervjuu näpunäidete ja tehnikate kohta.

Meil oli hämmastav, väga abivalmis praktika esindaja, kes valmistas mind ette esimeseks Skype’i intervjuuks, kuna olin täiesti hirmul. Ta selgitas protsessi, mida teha ja mida mitte, andis mulle suurepäraseid nõuandeid, nii et ma tundsin end tõesti valmis.

Kooli üldine õhkkond aitas mul saada ka avatumaks, ettevõtlikumaks inimeseks ning aitas mul teadvustada oma tugevusi ja nõrkusi.

2 pascale muller hospitality design management zurich studio

Kui lihtne oli pärast lõpetamist disainitööd leida?

Õpingute ajal sain mõningase disainikogemuse kahe praktikaga Londonis ja Zürichis. Tegin kõvasti tööd ja sama agentuur Zürichis võttis mind tööle veidi enne kooli lõpetamist. Olen sellest ajast alates, umbes kolm aastat, seal olnud ja mind edutati üsna kiiresti nooremaks disaineriks. Nüüd on mul väga hea meel juhtida oma väikseid projekte.

pascale muller hospitality design management zurich studio

Kui aktuaalne on teie külaliste vastuvõtmise valdkonna kogemus disainitööstuses?

Õpingute ajal omandatud tehnilised külaliste vastuvõtmise valdkonna oskused on osutunud väga kasulikuks: mind kaasatakse sageli külaliste vastuvõtmise valdkonnaga seotud projektidesse ja küsitakse minu arvamust.

Pehmed oskused, mida arendasime, pole vähem olulised. Minu juht ei muretse, et viib mind väliskohtumistele, kuna olen viisakas, diplomaatiline ja tean, kuidas klienti kohelda.

Külaliste vastuvõtmise valdkonna ja disaini kombinatsioon on andnud mulle palju rohkem, kui disainiharidus üksinda kunagi teha saaks. Tehnilisi oskusi saab õppida asjade käigus, kuid pehmed oskused eristavad teid tõesti teistest valdkonna professionaalidest.