3 hõiset Hotel Institute Montreuxile

him felix

Felix Linnarinne Soomest jagab, kuidas lugu cheerleadingust viis ta kuni Hotel Institute Montreuxini ja sealt edasi Dubaisse.

Kodus Soomes ajateenistust läbides andis Felix Linnarinne endale lubaduse, et kui tal õnnestub pääseda oma unistuste kooli, liitub ta cheerleadingu meeskonnaga. Nüüd, kui ta on poole peal oma bakalaureusekraadist Hotel Institute Montreuxis, pole tal ette näidata mitte ainult rabavad tantsusammud, vaid ka rikkalik üliõpilaselu, mis täiendab tema omandatavat akadeemilist haridust.

Cheerleading

“Olen alati tahtnud maailma näha ja mõistsin, et töötamine külalislahkuse valdkonnas võimaldab mul selle unistuse täita. Teadsin ka, et Šveits on parim koht selle õppimiseks, kuid alles kohustusliku ajateenistuse ajal Soomes, kui nägin lugu Hotel Institute Montreuxi cheerleadingu meeskonnast, otsustasin: “Pigem oleksin cheerleader kui sõjaväes olla. Kui saan sellesse kooli sisse, liitun nende cheerleadingu meeskonnaga.

Kerime paar kuud edasi ja Felix oli Hotel Institute Montreuxi ülikoolilinnakus üliõpilane ja ainuke mees cheerleadingu meeskonnas.

«Mul polnud tantsukogemust. Tegelikult olin ma selles kohutav. Siiski oli mul uudishimulik proovida kõike alates meeskonnakaaslaste tõstmisest kuni pom-pomide vehkimiseni. Pärast ajateenistust olin nii põnevil oma hariduse omandamisest. Ma tahtsin maailma tundma õppida.”

him felix4

Jätkusuutlikkus

Õppimine Hotel Institute Montreuxis on andnud Felixile võimaluse tegeleda ka teise temaatikaga, mille vastu ta kirglik on: jätkusuutlikkus. “Lapsena õpetati mulle, kui tähtis on hoolitseda keskkonna eest ja võtta vastutus oma tegude eest. Nüüd, kui olen täiskasvanu, tahan teha otsuseid, mille üle olen uhke ja usun, et me kõik peame kliimamuutuse vastu võitlemiseks koostööd tegema.

„Sel aastal oli mul au esindada Hotel Institute Montreuxi Sustainable Hospitality Challenge’il. Kokku oli võistluse alguses 36 külalislahkusepõhist ülikooli ja kolmeliikmeline meeskond, kuhu kuulusin, pääses kuni finaalini!

«Meile oli suur au finaali jõuda. Meil oli nii tore aeg uute inimestega kohtuda ja mõtteid vahetada! Me ei võitnud, kuid kogemus oli uskumatult rikkalik ja me suutsime näidata, et Hotel Institute Montreux on üks maailma parimaid külalislahkuse valdkonna koolitajaid.

Felix usub, et Hotel Institute Montreuxis saadud kvaliteetne haridus on toonud talle Sustainable Hospitality Challenge’il nii häid tulemusi. „Õpilasena mind julgustatakse ise mõtlema uurides, analüüsides ja oma järeldusi tehes. Olen välja arendanud tugevamad kriitilise mõtlemise oskused, mis aitavad mul näiteks märgata, millal ettevõtted on rohepesus süüdi. (Märkus lugejale: rohepesu on vale mulje loomine või eksitava teabe edastamine selle kohta, kuidas ettevõtte tooted on keskkonnasõbralikumad.)

Kultuuriline mitmekesisus

Kuna ülikoolilinnakus on kohal ligi 40 rahvust, õpivad õpilased ka mitmekultuurilistes meeskondades leiduvatest erinevatest vaatenurkadest ja teevad koostööd, et leida lahendusi reaalsetele probleemidele, näiteks jätkusuutlikkuse küsimusele.

“Eelmisel aastal saime ülesandeks välja pakkuda ideid, kuidas avada keskkonnasõbralik hotell. Väga huvitav oli näha, mida me meeskonnana välja mõtlesime.

Püsida füüsiliselt aktiivseks

Kuigi tunnid on huvitavad ja dünaamilised, on oluline säilitada tervislik töö- ja eraelu tasakaal, mistõttu Felix tegeleb erinevate spordialadega. “Ma olen hull spordi järele, mis aitab mul püsida tugevana mitte ainult füüsiliselt, vaid ka vaimselt. Olen mänginud jäähokit 15 aastat ja Ameerika jalgpalli 5 aastat. Hotell Institute Montreuxis on mul juurdepääs jõusaalile ning seal on palju võimalusi mängida jalgpalli, võrkpalli, sulgpalli, korvpalli… ja palju muud!

Kaks korda aastas osaleb kool ka spordipäeval, mis toob kokku kõigi Swiss Education Groupi koolide õpilased, kes osalevad mõnes sõbralikus võistluses.